Dva laky - spousta možností

5. 8. 2013

Jsem tak trochu nadšenec do lakování nehtů. Trochu víc. Nikdy mě ale nebavila monotónnost všech pěti nehtů o jedné barvě. Chce to prostě nějak oživit, i kdyby jen jeden z nehtů :-)

V dnešním příspěvku přináším pár nápadů a nějakou tu inspiraci na jednoduché oživení nudné jednolitosti...


Pro začátek bych měla představit vybrané krasavce. První lak (růžový) - je jeden z mých nejoblíbenějších - zářivá růžová od Essence z řady colour&go v odstínu 108 ultimate pink.
Bílý kolega je trochu nudnější, žádný originální název nemá. Prostě a jednoduše Gabriela Salvete Enamel v odstínu 148.

Pozn. Nadpisy jsou to takové moje "pracovní" přezdívky, neberte je tedy moc vážně. Navíc jsem se rozhodla aplikovat techniky jen na jeden nehet a to z důvodu prostého - kdybych měla přelakovávat nehty všechny, tak bych se po třetím lakování dost pravděpodobně zbláznila :-)



1. PŮLMĚSÍC


Oficiálně moon manicure. Aplikace je jednoduchá - vytvoříte půlměsíček ve spodní části nehtu. Toho docílíte jednoduše - první vrstva laku bude té barvy, která má tvořit půlměsíc. Po zaschnutí nalepíte do výšky přibližně 1/3 nehtu krycí nálepku a následně přetřete druhou vrstvou laku jiné barvy.



Jako krycí "lepítka" používám obyčejná kolečka z papírnictví. Je jich v balení přes 200 a stojí asi 20 Kč. Francie se s nimi ale dělat nedá, jsou hodě zakulacená, ve vhodné šířce jsem na ně bohužel ještě nenarazila. Druhé nálepky jsou oficiální nehtové, pro francouzskou manikůru. Dají se zde samozřejmě použít také, jen cena je trochu rozdílná - 40 ks lepítek stojí asi 35 Kč, takže s nimi šetřím a používám ta levnější :-) Navíc kulatá dělají hezčí efekt, půlměsíc je pak víc klenutý.




2. PUNTÍKY


Nic jednoduššího nevymyslíte. Vyberete vhodnou podkladovou barvu a zdobícím štětečkem nebo obyčejným párátkem "naťupkujete" druhou barvu :-)




3. ŠIPKA




Výhoda této techniky tkví především v tom, že nepotřebujete žádné speciální pomůcky či lepítka. Postačí v případě nouze izolepa, kterou přelepíte horní část nehtu tak, aby se po přelakování vytvořila špička. Odvážní jedinci mohou vyzkoušet verzi bez lepení a prostě jen udělat z každé strany (snažte se o rovný) pruh. Vyžaduje to ale značnou dávku zručnosti, takže lepítka to případně jistí :-)
A kdyby byla jedna šipka málo, klidně přelepte v prostřední části znovu a přidejte v další vrstvě opět spodní lak (v tomto případě bíly).




4. HOUBIČKOVÉ OMBRÉ




Ombré zná každý a tohle houbičkové většina z vás určitě také. Aplikaci si pro jistotu ale připomeneme.
Zvolíme si podkladový lak. Nemám žádné přesvědčení týkající se tmavostí podkladu a "vršku", jednoduše volím dle současného rozpoložení. Měla jsem náladu na bílou, dala jsem tedy jako podklad bílou. Na houbičku je potřeba ale nanést obě barvy a to v těsné blízkosti tak, aby se z části promíchaly. Pak už jen natočíte houbičku druhou barvou směrem ke konci nehtu a "ťupkáte". Důležití je bohybovat s ní kousek směrem nahoru a dolů, aby se barvy hezky překryly a docílilo se jemnějšího přechodu. Nezapomeňte na strany nehtu (a následně očistit nalakované prsty). Použít můžete samozřejmě i třetí barvu, barevné přechody pak budou dva. Záleží tedy čistě na vašich preferencích :-)
Houbičku používám většinou obyčejnou, tu na mytí nádobí, vyjde totiž nejlevněji. Pokudy byste ale chtěli opravdu jemný přechod barev, zvolte raději houbičku na makeup, která má mnohem menší póry.


Omluvte prosím skutečnost, že nalakování vypadá spíše jako by se mi stala nějaká nehoda.. přesně tohle je ne úplně vhodná kombinace barev :-)




5. BAREVNÁ FRANCIE


Kdo z nás by neznal francouzskou manikůru. Jen si trochu pohrajeme s barvami. Bílou nahradíme růžovou a bezbarvou nahradíme bílou :-)
Naneseme základní barvu, nalepíme výše zmíněné lepítko na francouzskou manikůru tak, aby vršek nehtu zůstal odkrytý a naneseme na koneček nehtu barvu druhou. A nebo zvolíme adekvátní možnost - naneseme podklad, který přelepíme úplně na konci a druhá barva bude tvořit hlavní část nehtu, podklad tedy pak bude jen na konci. Já raději používám první z možností, jelikož mám pak na konečku nehtu větší vrstvu laku, takže nalakování vydrží déle nepoškozené.




6. MÍCHANÉ OMBRÉ


A jsme opět u ombré. Tohle je ale moje oblíbenější verze. Jde o postupné mísení dvou barev laků, vedoucí ke vzniku různých odstínů, které pak postupně nanášíte na jednotlivé nehty. Použijte štěteček buď náhradní nebo z jednoho z laků. V druhém případě je potřeba štěteček trochu vyčistit odlakovačem, aby při lakování nevznikaly vícebarevné "šmouhy". Nezapomeňte lakovat současně nehty na obou rukách, abyste pak nezjistili, že vám došla barva. Stejný odstín se potom totiž na druhou sadu nehtů trefuje opravdu špatně :-)


Míchání se dá provádět minimálně dvěma způsoby. Můj méně oblíbený vidíte na obrázku - na fólii si namícháte poměry barev předem a pak lakujete od nejsvětlejší po nejtmavší. Nevýhoda zde ale spočívá v tom, že se za prvé plýtvá lakem, za druhé, když neplýtváte lakem, tak vám nemusí vyzbýt barva na druhý nehet. Zatřetí - laky mají tendenci vysychat dřív než se k nim dostanete. Druhý způsob (ano, ten můj oblíbenější) spočívá v tom, že začnete s nejsvětlejší barvou, nalakujete oba nehty (na každé ruce malíček) a přidáte trochu tmavšího (nebo prostě toho druhého) laku. Zamícháte, nanesete na oba prsteníčky a přimícháte další dávku tmavšího laku. Opakujete dokud není dokonáno :-)




7. PŮLKA


Technika podobná jako u špičky, lepíte však jen jedno lepítko a to zhruba do prostředku nehtu, druhou polovičku přelakujete horní vrstvou. Která polovina to bude, je jen na vás - já třeba volím opět přelakování horní poloviny, abych zpevnila konec nehtu.




Nakonec popřu tvrzení o dvou lacích a budu trochu podvádět - přidám ještě jeden - laky tedy budete potřebovat tři :-)


8. PŘEKLÁDANÁ


Návod zde asi mluví za vše, důkladné vysvětlování tedy není potřeba. Prostě a jednoduše přes sebe překládáme na střídačku jednotlivé pruhy tří barev laků, dokud nedosáhneme spokojenosti :-)




9. VLNKY


Dostáváme se na vyšší level, k téhle technice je potřeba dost zručnosti. Zvolíme si podkladovou barvu. V mém případě růžovou. Uděláme první vrstvu vlnek (bílou). Já začínám prostřední vlnkou, zhruba od poloviny nehtu. Kdybych totiž začala od okraje, střed nehtu bych při druhé vlnce netrefila ani náhodou. Udělám tedy do středu vlnku (opravdu se snažte aby byl počátek zakulacený). Druhou vlnku, delší než původní vytáhnu u jednoho kraje nehtu a třetí vlnku, kratší než původní, vytáhnu u druhého okraje nehtu. U třetího laku (fialového) postup s vlnkami opakuji, jsou jen kratší, aby nepřekryly bílý lak.
Pokud náhodu narazíte na široký štěteček, nepoužívejte celou plochu štětce ale jeho užší okraj.




2 komentáře:

Děkuji za všechny komentáře! Není pro autora lepší odměny, než vidět odezvu čtenářů.
Pozn.: Komentáře obsahující pozvánku do soutěže budou mazány. Je to jediné pravidlo, tak ho prosím respektujte.