Rostlinný kondicionér Amla Powder

17. 11. 2013


Dnes si představíme kondicionér ideální pro všechny milovníky přírodní jednosložkové kosmetiky. Vždy, když narazím ve složení na obale jen na jednu přírodní položku, ohromně pozitivně to na mě zapůsobí. Tak nějak z toho dýchá kvalita, nevyžadující tuny parfemací, barviv, emulgátorů a podobných vymožeností dnešní doby.

zdroj

A co že to ta amla tedy je? Díky vzhledu si získala přezdívku "indický angrešt". Latinsky Phyllantus emblica nebo také Emblica officinalis. Plody jsou využívány v indické medicíně různě, nicméně nejčastěji se setkáte s tzv. amla powder, neboli práškem amla. Jako kondicionér, či maska se využívá nejen pro své adstrigentní účinky (stahuje/uzavírá vlas), ale také působí jako tonikum (regenerace, výživa).

Obsahuje mnoho cenných látek a patří mezi plody s vůbec nejvyšším obsahem vitamínu C, díky tomu má na vlas výborný uhlazující účinek. Působí proti šedivění vlasů. Má antiseptické účinky - chrání pokožku hlavy před infekcemi. Navíc působí jako silný antioxidant. Podporuje prokrvení vlasových cibulek, což pozitivně stimuluje vlasový růst.


Ne, tohle opravdu není obsah nočníku, nýbrž prášek amla, namíchaný s vodou. Dle mého názoru má prášek mnoho nesporných plusů. Dodá lesk, zpevní vlasovou strukturu, dodá objem, nevysušuje a nezatěžuje vlasovou pokožku. Má vlastně podobné vlastnosti jako henna. Pravidelné uživatelky henny jistě na vlastní kůži poznaly, že henna lehce vysušuje. Tenhle prášek také. Zvláštně voní. Jako angreštové nebo rybízové keříky.

Užití je jednoduché. Na střední délku vlasů namícháte s vodou do "bahýnkové" konzistence zhruba dvě lžíce prášku a rovnoměrně nanesete do vlasů. Na rozdíl od použití kondicionéru se nemusíte obávat nanášení až ke kořínkům. To je u amly naopak celkem žádoucí, vzhledem k pozitivnímu působení na pokožku hlavy a vlasové kořínky.

Prášek bych doporučila pro vlasy minimální tmavosti světlé hnědé. Odbarvené či hodně světlé vlasy by mohl zabarvit - údajně; já mám vlasy tmavě hnědé, takže na sobě nic podobného nepozoruji.

Optimálně by se měl prášek užívat na vlasy tak 2-3x týdně, ale pozitivní účinky se dostavují i po krátkodobém užití, takže já ho na vlasy plácám spíše svátečně.


Důkaz, že ve složení produktu nenajdete nic jiného, než náš indický angrešt :-) Co se týká nákupu, prášek můžete sehnat u mnohých značek, za různé ceny a s různou gramáží. Já kupuji tento, od značky Ayuuri Natural - 100g za 99 Kč na stránkách www.cestaprirody.cz


Bohužel na obalu žádný BIO certifikát nenalezneme. Máme však alespoň jistotu, že produkt není testován na králičcích. I když, dle působení na mé vlasy, si troufám tvrdit, že by po testování měli ušáci kožíšky ještě více hebké a lesklé :-)


Na amlu můžete narazit také v šampónech, barvách na vlasy s obsahem henny, vlasových olejích, sprchových gelech a mýdlech. Stačí jen hledat :-)


1 komentář:

Děkuji za všechny komentáře! Není pro autora lepší odměny, než vidět odezvu čtenářů.
Pozn.: Komentáře obsahující pozvánku do soutěže budou mazány. Je to jediné pravidlo, tak ho prosím respektujte.

  1. Tak tohle se mi opravdu líbí.. Jak cenou, tak účinky a hlavně tím působením na pokožku :)

    OdpovědětVymazat