Podfuk od Lavery

25. 9. 2014

Pomalu ale jistě mě přestává kosmetika Lavera bavit. Kromě mého oblíbeného balzámu jsem postupem času zanevřela snad na všechny ostatní produkty. Vrcholem pomyslného ledovce byla dvojice šampón a kondicionér pro suché a poškozené vlasy. Nicméně, co slibuje, to taky dostanete - suché a poškozené vlasy.


Od té doby, co jsem přestala vlasy barvit, žehlit a provádět s nimi další podobné hokus-pokusy, nebyl den, kdy bych si stěžovala na to, že jsou nějak extra suché... tedy, pochopte, já mám vlasy dost vlnité, tudíž budou mít vždycky silnější tendence k přesoušení, než vlasy rovné, ale troufám si říct, že i s ohledem na tyto predispozice jsou ve více než dobrém stavu. Když mi ale kadeřnice vnucovala hloubkovou regenerační kúru (čtěte chemickou vypadávací kúru), s tím, že mám dost suché vlasy, rozhodla jsem se nahodit nános kokosáku a vyhodit tuhle pekelnou dvojici.

Určitě by vás teď zajímalo, proč jsem ji nevyhodila hned... Odpověď je taková, že vysušování je zde systematické a postupné a zpočátku si ho ani moc nevšimnete. Umyjete si vlasy poprvé, a pějete ódy na to, jaký že mají hezký objem a jsou docela fajn na dotek. Za dva dny máte ale vlasy takové jakoby divně suché a splihlé... zpočátku to tedy svedete na chlorovanou vodu v bazénu a používáte směle dál. Pak se ale celý cyklus opakuje, s tím, že vlasy jsou po umytí objemné a kondicionér jim dodá i nějakou tu jemnost ale druhý den už jsou suché a vy pořád hledáte výmluvy na momentální zhoršený stav vlasů typu "byla jsem cvičit" nebo "zmokla jsem" a podobně. Nějak vás prostě nenapadne, že by za všechno mohla tahle dvojice, která vám po umytí přece zanechá vlasy objemné a hladké. Dejte tomu ale měsíc a vlasy budou čím dál horší a horší, dokud se z nich nestane odporná přesušená koudel... Když se kouknete na složení masky/kondicionéru/kúry, nebo jak chcete tenhle ďáblův nástroj nazývat, pochopíte, že není moc o co stát. Sice vás na pár hodin podfoukne nějakou tou zdánlivou jemností vlasů, ale o pár hodin později už neoblafne nikoho... a to ani s celou svojí pohádkou o "bio růží a rostlinném kratinu".
Šampón vypadá dle složení trochu lépe, ale s ohledem na to, že pění jako divý, musí mít dost vysoký obsah tenzidů ----> vysušuje. Další úskalí takového vysušování tkví v tom, že se vám budou mnohem rychleji vlasy mastit. Takováhle rovnice má jen jediný výsledek. Mastné kořínky, přesušené konečky. No neberte to...Jediné plus musím dvojici uznat, a to je nádherná květinová vůně, která se vlasů drží až do dalšího umytí. O to víc mě mrzí, že mi produkty nesedly. Zkoušela jsem i kombinovat šampón s jiným kondicionérem a masku s jiným šampónem, bohužel však neúspěšně. Zůstávám tedy u osvědčeného Urtekramu a Kiss My Face.
11 komentářů:

Děkuji za všechny komentáře! Není pro autora lepší odměny, než vidět odezvu čtenářů.
Pozn.: Komentáře obsahující pozvánku do soutěže budou mazány. Je to jediné pravidlo, tak ho prosím respektujte.

 1. Mě taky nesedly. Narozdíl od tebe mi k tomu všemu ještě nevoněly. Prostě katastrofa a kondicionér mi navíc začal plesnivět a příšerně smrdět. Takže toto už ne!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám ráda vůni růží, takže s tou, jako jedinou, jsem byla spokojená. O plesnivém kondicionéru slyším prvně :-D Ale na FB Ladyboxu jsem nedávno postřehla krém od Lavery pokrytý nějakým odporným mechem :-)

   Vymazat
  2. Ježiš to je taky otřesný :D zvláštní, že u jiných přírodních značek jsem o ničem takovémhle neslyšela.

   Vymazat
 2. Dneska jsem na ně koukala, protože moje vlasy začínají podezřele připomínat právě koudel. No, tak tohle nebude to pravé...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nebude, no :-) Jak jsem psala, za sebe můžu doporučit Kiss my face (regenerační) a Urtekram (hydratační s mořskou řasou). Oba jsou hodně šetrné, trochu hůře pění ale díky tomu tolik nevysušují. Balzám používám růžový od Alverde.

   Vymazat
 3. tak to je teda dobrý... Já moc Laveru taky nemusím, v minulosti jsem měla šampony (pomerančový, pomněnkový,...), které byly ok, ale dneska bych si je nekoupila kvůli sulfátům... a pleťovka plná alkoholu mi vůbec nesedla. No, není to jedna z mých nejoblíbenějších značek, to teda ne :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro mě to byl dříve objev, když jsem zjistila, že existuje i něco jiného než Nivea, Dove, Dermacol, Garnier apod. Ale postupem času a zkoušením různé přírodní kosmetiky jsem tak nějak došla k tomu, že za stejnou cenu se dají pořídit i lepší kousky a zrovna Lavera je na tom s kvalitou složení dost podobně jako Alverde, jen je za trojnásobnou cenu...

   Vymazat
 4. Měla jsem jenom ten šampon a byla jsem s ním spokojená a určitě od nich časem zase koupím další. Vlasovka je u mě nejvíc individuální z celé kosmetiky a kupovat ji podle recenzí nemá pro mě moc význam. Např. mám doma urtekram a myju s ním psa :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chápu :-) Každý má jiný typ vlasů a věřím tomu, že někomu s jemnějšími vlasy může tenhle šampón vyhovovat. Naopak pro rychle se mastící a jemné vlasy musí být Urtekram peklo, protože je ještě více zjemní a splihne.

   Vymazat
 5. Přiznám se, že mě Lavera nebavila nikdy, vše co jsem od ni měla bylo takové nemastne neslane. Myslim, že je spousta jinych značek u přírodní kosmetiky, které jsou daleko lepší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě přišlo, že dříve byla trochu lepší... a nebo už si to pořádně nepamatuju :-)
   Určitě se najdou i mnohem lepší značky. I u Alverde se dá najít dost dobrých věcí, když čte člověk složení.

   Vymazat