Netoxické laky Snails (nejen) pro děti

9. 10. 2016Produkt byl zaslán zastoupením eshopu lakilaki.cz, běžná cena 219 Kč/10,5 ml.

Onehdy mi přišel email s milou nabídkou na vyzkoušení indie laků na nehty. Po prvním letmém kouknutí do složení pár značek jsem chtěla odmítnout. Pak jsem si ale všimla v sortimentu eshopu nabídky netoxických laků pro děti (a těhotné) značky Snails. Slovo dalo slovo a za pár dnů mi v poštovní schránce přistál balíček. V eshopu mě samozřejmě jako první zaujala sekce "Pro děti". Tam přece nemůžou zařadit žádné chemické dryáky, to je snad jasný, ne? V detailu produktů jsem se pak dočetla, že jsou laky prosté 6 toxických látek: formaldehydu, dibutylftalátu (DBP), toluenu, formaldehydové pryskyřice, parabenů a kafru.

Výběr padl odstín Love is..., který by se dal dle obrázku v eshopu popsat jako typická rudá s teplejším podtónem. Jedním slovem rajčatová. Po otevření balíčku jsem ale pro jistotu dvakrát zkontrolovala název odstínu, protože barva rozhodně nebyla ani tak červená, jako spíše růžová s modrými odlesky. Ve finále nemám s barvou problém, líbí se mi. Nicméně se může stát, že někdo, kdo očekává tradiční rudou, bude odstínem zklamaný. Kdyby vás zajímal obsah balíčku, který vám dorazí k laku, jedná se o balení vlhčeného čistícího ubrousku, určeného pro akutní odstranění laku.

Jelikož je složení postaveno na vodní bázi, laky jsou rozpustné ve vodě. Není pak divu, že jsem měla trochu obavy ohledně výdrže. Jenže... Jestli mě na lakování nehtů něco štve, není to ani tak samotné nanášení laků a následné čekání na uschnutí, jako spíše celý ten proces odstranění laku. Ten smrad z odlakovače, zdlouhavá procedura odstraňování, deset zapatlaných vatových tampónů a hlavně ty totálně vysušené nehty a nehtová kůžička. Jak jsem tady již mnohokrát zmiňovala, moje ruce mají celkem časté tendence osypat se ekzémem a i když je zrovna klid, jsou alespoň protestně vysušené.

S tímhle lakem ale nemusím nic z výše zmíněného řešit. Sbohem odlakování, sbohem podrážděné kůži. Prostě večer jen stoupnu do sprchy a namočený lak z nehtů setřu. Nehty jsou jako nové, beze stopy vysušení a celá procedura zabere zhruba minutu.

Ano, uhodli jste, výdrž laku se rovná době mezi odlakováním a první návštěvou sprchy. Jenže lak kryje slušně v jedné vrstvě a dost rychle schne, takže přelakování je pro změnu otázka zhruba dvou minut, které si klidně po ránu vyšetřím, když zrovna toužím mávat na svět barevnými nehty.

Během dne pak lak na rukou drží celkem slušně. Je možné si ruce i opláchnout vodou. K tomu, aby šel lak z nehtů dolů, je potřeba mu trošku mechanicky pomoct. Když si tedy dlaně opláchnete vodou a mýdlem a dáte pozor, abyste netřeli nehty, lak tu trochu tekoucí vody s přehledem ustojí.


Objem je zmíněných 10,5 ml, takže takový zlatý střed. Ani moc, ani málo. Štěteček je tenčí a delší, ale díky jemným a ohebným štětinám se s ním nepracuje vůbec špatně (potřeba v potaz také vzít to, že produkt je primárně cílen na dětskou populaci, a ta má nehtíky drobnější). 

Ohromnou výhodu laku vidím v absenci typického vlezlého odéru, který laky na nehty provází. Je cítit pouze lehce po silikonu nebo pryskyřici, s malou špetkou rozpouštědla, a to až v případě, že si lahvičku strčíte až do nosní dírky. Jo a taky má na víčku rozkošnou mašličku na gumičce. Při lakování mi ale překáží, takže ji sundám a po lakování zase nasadím...

-------------------------------------------------------------

Foceno ráno ihned po nanesení (jedna vrstva):Foceno večer, po cca 14 hodinách.
Je vidět pouze lehké ošoupání u konečků. Lak přežil i pár opláchnutí rukou.

Finální shrnutí? Kryje to, nesmrdí to, neškodí to, smyju to vodou. Jsem nadšená.

Celou nabídku značky si můžete prohlédnout TADYZa pozornost určitě stojí odstín Ballerine, který se bude líbit všem těm, kdo preferují světlejší a teplejší odstíny. Rozkošným detailem je u tohoto odstín baletní sukýnka kolem uzávěru. Osobně pak ještě přemýšlím nad pořízením některého z fialových odstínů Tutu nebo Purple.

19 komentářů:

Děkuji za všechny komentáře! Není pro autora lepší odměny, než vidět odezvu čtenářů.
Pozn.: Komentáře obsahující pozvánku do soutěže budou mazány. Je to jediné pravidlo, tak ho prosím respektujte.

 1. Líbí se mi ten nápad, ale určitě bych nesnesla lak, který se ve vodě rozpouští, protože si myju ruce fakt pořád a dost je o sebe u toho třu :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jasný. Pro malý děti ale ideální a mně taky moc vyhovuje. Osobně si ruce snažím kvůli ekzému mýt co nejméně a co nejrychleji, takže mi ten jeden den lak s přehledem vydrží. A na stavu rukou/nehtů je používání laku, který má celkem fajn složení a nemusíš na něj s odlakovačem, vidět.

   Vymazat
 2. Tak tohle mě nadchlo! Jedním z hlavních důvodů, proč si nehty nelakuju, je právě ta nutnost použít odlakovač. Klasickým odlakovačem své ruce trápit nechci a těch přírodních je hodně málo. Tohle je super alternativa - prostě vlezu do sprchy a je to :) Jen se trochu bojím toho umývání rukou. Já si myju ruce dost často a důkladně, tak nevím, jestli by to chudák lak přežil :)
  Strašně se mi líbí odstín Ballerine, tak ho asi někdy vyzkouším, díky moc za tip!

  MŮJ BIO SVĚT

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marťo, absence odlakovače je na ekzematické kůži rozhodně znát. Ale pokud si myješ ruce často a důkladně, tak tě nepotěším. Laku stačí opravdu třeba silnější proud ze sprchy a po pár vteřinách se po malých kouskách začne splachovat z nehtů. Takhle na ten pracovní den nebo večerní pařbu je ale ideální. Jen bacha na tu vodu, no :-) Osobně ho nosím v kabelce a když nutně musím pod vodu, přelakuju nehet nebo dva znovu :-)

   Vymazat
 3. Designovo sú skvelé, úplne ňuňu, ale ja práve očakávam od laku výdrž, pretože neznášam lakovanie nechtov :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výhoda ale je, že tady výdrž nečekáš, tudíž nemusíš dávat podlak, dvě vrstvy laku a nadlak. Prostě dáš jen jednu vrstvu a hotovo :-) Ale chce si to fakt dávat pozor na všechno mokré :-)

   Vymazat
 4. tá farba sa mi veľmi páči :) a to balenie je roztomilé :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Balení se vážně povedlo :-) A po vypotřebování zůstane navíc mašlička na gumičce :-)

   Vymazat
 5. A co ten phenoxyethanol? ..ten je karcinogenní..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za upozornění, v tomhle případě jsem strčila hlavu do písku a složení moc neřešila, protože jsem se nechala uspokojit tvrzením, že jsou laky netoxické. Řešila jsem pouze to, že k odstranění není potřeba odlakovač, který mi na ekzém nedělá dobře. Příště se polepším :-)

   Vymazat
 6. "Great article! Thanks for sharing this with us.

  Check us out at Tropika Club Magazine

  Tropika Club Magazine is your leading online magazine for the discerning male and female Singaporean. We cover various topics of interest, ranging from beauty and vogue for her, and grooming and style for him, as well as city and destinations and top picks.

  To learn about Tropika Club's Search Directory for Beauty and Wellness Services, please click on this link

  Check out a sample of Tropika Club Magazine’s articles:

  1. What's Most Effective for Wrinkles Under the Eyes?

  2.How to care for your hair between Salon Visits

  3. Your Top 10 Body Slimming Salon in Downtown Singapore [2020 Edition]

  4. Top 10 Tips for a Better Shave [for ladies]

  5. The Best and Cheapest Hair Removal Salons in Singapore [2020 Edition] "

  OdpovědětVymazat
 7. Tropika Club Magazine is your leading online magazine for the discerning male and female Singaporean. We cover various topics of interest, ranging from beauty and vogue for her, and grooming and style for him, as well as city and destinations and top picks. To learn about Tropika Club's Search Directory for Beauty and Wellness Services, please click on this link

  We are sharing some of our latest featured posts Top 10 Best Stretch Marks Creams in Singapore.

  1.Top 10 Best Body Exfoliators in Singapore

  2.Top 10 Hair Heat Protection in Singapore

  3.Top 10 Best Hair Oils in Singapore

  4.Top 10 Best Under Eye Concealers in Singapore

  5.Q&A: Doranne @themerriedlife

  OdpovědětVymazat
 8. Great post! We would like to feature your post on Tropika Club too if that's possible?
  Tropika Club Deals is part of the Tropika Club ecosystem:

  Tropika Club Deals – Search for the best voucher and coupon deals
  Tropika Club Bookings – Discover and book services at amazing off-peak discounts
  Tropika Club Magazine – Get the latest scoop on beauty, wellness, eats and all things Singaporean


  Tropika Club Deals is ideal for customers who want to discover the best deals without having to commit to a specific appointment date and time. Deals allow customers to buy vouchers and coupons in advance and to arrange the appointment directly with the merchant or business. Customers can also buy vouchers as gifts or to use for the future.

  Tropika Club Bookings is ideal for customers who want to see the full selection of a merchant or business. Customers can search by merchant or service categories and then choose from a full range of service offerings. Customers can also see if there are any off-peak discounts for the selected service(s). Customer will book the appointment for the specific date and time.

  Tropika Club Magazine crafts and curates articles for the discerning Singapore male and female. We provide up-to-date articles on Beauty and Vogue for gals, and articles on Grooming and Style for guys. We also cover local Singaporean content under City. Supporting Tropika Club’s vision to bring the best beauty, wellness and fitness services to our visitors, we also have a review section on the best services and selections under Top Picks. This features the Top 10 rankings for your beauty and wellness salons based on the various regions in Singapore. Tropika Club Deals brings to you great deals and offers from our merchants in the form of amazing discounted vouchers and codes. In addition, enjoy cashback as much as up to 5% for each purchase you make, regardless of the amount you spend. Think Cashback. Think Tropika.

  OdpovědětVymazat

 9. A big holler from Tropika Club Magazine.

  Tropika Club Magazine is your leading online magazine for the discerning male and female Singaporean. We cover various topics of interest, ranging from beauty and vogue for her, and grooming and style for him, as well as city and destinations and top picks. To learn about Tropika Club's Search Directory for Beauty and Wellness Services, please click on this link

  Check out some of our articles below as our contribution to your blog roll:

  1. Top 10 Brows & Lashes In North Of Singapore

  2.Top 10 Hair Removal Salons In Northern Of Singapore

  3.7 Signs and Symptoms of Vitamin D Deficiency

  4. Your Top 11 Escape Rooms in Singapore - Can You Break Free?

  5.61 Free Online Courses with Harvard University

  OdpovědětVymazat
 10. We are the team from Tropika Club Magazine.

  Tropika Club Magazine is your leading online magazine for the discerning male and female Singaporean. We cover various topics of interest, ranging from beauty and vogue for her, and grooming and style for him, as well as city and destinations and top picks. To learn about Tropika Club's Search Directory for Beauty and Wellness Services, please click on this link

  Check out some of our articles below; they are a good read:

  1. 4 Signs that you are developing Hormonal Acne

  2."Stress Turns Hair White," Discovered by Scientists (male)

  3. Singapore's Solidarity Budget for COVID-19 Explained

  4. How To Shave Your Bikini Line with these Easy Tips

  5.7 Things that can Influence your Breast Size

  OdpovědětVymazat
 11. Pinning some posts from Tropika Club Magazine.

  Tropika Club Magazine is your leading online magazine for the discerning male and female Singaporean. We cover various topics of interest, ranging from beauty and vogue for her, and grooming and style for him, as well as city and destinations and top picks. To learn about Tropika Club's Search Directory for Beauty and Wellness Services, please click on this link

  Check out some of our articles below as our contribution to your blog roll:

  1.Top 10 Best Bronzer in Singapore

  2.Top 10 Best Lip Stains in Singapore

  3.Why Am I Losing Instagram Followers?

  4.How Your Habits Will Determine Your Future

  5.Top 10 Best CC Cream in Singapore

  OdpovědětVymazat


 12. Tropika Club Magazine is your leading online magazine for the discerning male and female Singaporean. We cover various topics of interest, ranging from beauty and vogue for her, and grooming and style for him, as well as city and destinations and top picks. To learn about Tropika Club's Search Directory for Beauty and Wellness Services, please click on this link

  We are sharing some of our latest featured posts Top 10 Neck & Decollete Creams in Singapore.

  1.Top 10 Best Body Exfoliators in Singapore

  2.Top 10 Best Nature Spots in Singapore

  3.Top 10 Best Dry Shampoos in Singapore

  4.Top 10 Best Pomades in Singapore

  5.Top 10 Best Body Washes in Singapore

  OdpovědětVymazat