Lavera Basis Sensitiv 2. díl: Péče o vlasy

27. 10. 2013

Dnes se podíváme na další díl občasníku, věnovaného "laverácké" řadě Basis Sensitiv. Jak titulek praví, bude řeč o vlasové péči, konkrétně dvojici šampón + kondicionér.V předchozím dílu Lavera Basis Sensitiv 1. díl: Krémy, naleznete kromě recenze dalších výrobků i informace týkající se této řady obecně.


Jemný šampón s BIO růžemi a BIO pšeničným extraktem (pro normální vlasy)Informace od výrobce: Směs jemných aktivních látek obnovuje přirozený lesk a zdravý vzhled vlasů. Vzácné rostlinné extrakty zjemňují vlasovou pokožku. Rostlinný keratin zanechává vlasy jemné na dotek a pomáhá snadnému rozčesávání. BIO extrakt z růží zjemňuje pokožku a posiluje vlasovou strukturu. BIO extrakt z pšenice hydratuje a zanechává vlasy snadné na rozčesání.A jaký je můj názor na produkt? Výtku mám jen jednu, takže tou začnu. Konzistence. Je hrozná. Z obalu vám na ruku nateče hustý nažloutlý smrkanec. To by samo o sobě nebyl takový děs, jenže díky této tahavé konzistenci dostanete dávku, kterou chcete, jen v málo případech. Dávkování probíhá asi takto: zmáčknete obal, na ruku se vylije zmíněný smrkanec a když už je ho tam dost a spokojeně lahvičku přestanete mačkat, zase celý zaleze zpět... je to k zlosti. Takže musíte zmáčknou, snažit se ho oddělit rukou od otvoru, a doufat že na ruce zůstane.
Ale to bylo jen tak pro pobavení, na nic jiného si stěžovat nemůžu. Moc hezky jemně voní, dost podobně jako dříve zmíněné krémy. Ona vůbec celá tahle řada má dost podobnou parfemaci. Šampón konkrétně voní tak nějak mandlovo-vanilkovo-pomerančově.
Málo pění. Na to jsem si u BIO šampónů ale už zvykla, takže mě to nijak neruší (jediná výjimka je Alverde, jejich šampóny pění jak ďas). Vlasy mi nicméně vydrží umyté asi 3 dny, nejsou zatížené, nekrepatí, vcelku dobře se tvarují. Objem je po nich takový střední - žádné afro, žádná splihlotina. Zda pomáhá ve snadném rozčesávání netuším, to má podle mě zařídit spíše kondicionér, než samotný šampón. Líbí se mi tmavé provedení balení :-)Ve složení máme: vodu, derivát kokosového oleje, lauryl glucoside (cukerný tenzid), betain (tenzid rostlinného původu), maris sal (sůl z mrtvého moře), šťáva z aloe, růžový extrakt, pšeničný extrakt... a další.
Seženete běžně v DM za cenu asi 170 Kč. Objem 200 ml.BIO kondicionér s BIO medem a BIO mandlemi (pro lesk a objem)

(Uuuf, to je ale BIO slov...)


Informace od výrobce: Regeneruje a dodává vysušeným a poškozeným vlasům výživu. Navrátí jim zářivý lesk a zdravý vzhled. Obsahuje vitamín B5 panthenol, který vytvoří kolem vlasu ochrannou vrstvu. BIO med posiluje slabé vlasy a zjemňuje pokožku hlavy. BIO mandle obsahují hodnotný olej, který má vynikající vyživující vlastnosti.Na tomhle kondicionéru je super to, že vlasy uhladí, ale nezjemní je až natolik, aby byly zplihlé. Klidně bych ho tedy doporučila i jemnějším vlasům se sklony k rychlému maštění. Mé suché kudrnaté vlasy neurazí ani pořádná maska typu avokádová Alverde (která vlasy ultra zjemní), nicméně tenhle kondicionér je i pro sušší vlasy naprosto dostačující. Má hodně hustou krémovou konzistenci, takže s ním musím trochu plýtvat, abych ho dostala do celého objemu vlasů. Voní skoro stejně jako šampón zmíněný výše. Rozčesávání asi trochu pomůže, ale žádný zázrak nečekejte, protože vlasy opravdu nějak extrémně nezapatlá a nezjemní.Ve složení je opět voda, sójový olej, pár alkoholů.. atd :-) Ale abych vás úplně neochudila o informace - za zmínku pak už stojí jen avokádový olej, mandlový olej, extrakt z měsíčku lékařského, růžový extrakt, slunečnicový olej, kukuřičné proteiny a sójové proteiny.
Balení o objemu 150 ml stoji přibližně 150 Kč.


Rozhodně bych nad touhle dvojicí nelámala hůl, kvalita se jim nemůže brát, ale myslím si, že výrobky Alverde vám poslouží úplně stejně, a to za třetinu ceny.


PS: Může mi někdo vysvětlit ty nálepky sluníček na obalu??! Přivádí mě k šílenství, že netuším, proč tam jsou...
Žádné komentáře

Děkuji za všechny komentáře! Není pro autora lepší odměny, než vidět odezvu čtenářů.
Pozn.: Komentáře obsahující pozvánku do soutěže budou mazány. Je to jediné pravidlo, tak ho prosím respektujte.