Zásilka Hakuro dorazila

3. 10. 2013

Přivítejme poslední přírůstky do mé rodiny kosmetických štětců. Mimo jiné jsou to exempláře, které by typově neměly chybět ve výbavě žádné z nás.Nejdříve si trochu přiblížíme značku Hakuro. Většina z vás o ní jistě už slyšela, ale jen pro úplnost článku - štětce vynikají kromě lidové ceny hlavně kvalitou provedení a hustotou štětin. Koupit můžete jak syntetické tak přírodní štětce. To si nicméně můžete přečíst na oficiálních stránkách pro ČR - www.hakuro.cz
Pozn.: Na webu se mi především líbí vyhledávací sekce "kosmetické štětce podle použití", kde si pohodlně vyberete štětec, bez dlouhého hledání, podle toho, k čemu vám má v budoucnu sloužit.
Hakuro H51Štětec slouží k nanášení tekutých makeupů. Podle mě štětec číslo jedna ve výbavě každého, kdo aplikuje tekutý makeup. Dříve jsem bláhově věřila, že se makeup dá nanést i prsty... sežeňte si takovýhle štětec a pochopíte ten rozdíl.
Štětec je krásně hustý (postavte ho na štětiny a bude držet bez hnutí), tudíž se nemusíte bát, že by vám makeup "žral", namísto aby ho rozetřel. Štětiny jsou syntetické, jako obecně u všech štětců určených pro aplikaci tekutých produktů. Moc mi vyhovuje široká rukojeť, štětec se díky ní skvěle drží a dobře se s ním pracuje.
I přes jinak celkovou spokojenost mám dvě výtky. Zaprvé, ze štětce mi lehce vylézají štětiny. Nepadají, jen vylézají a vyčuhují, takže mi nezbývá než je sem tam zastřihnout. Samozřejmě nevylézají v nějakém hrozivém množství. Zadruhé, vzhledem k tomu, že slouží k nanášení tekutého produktu, je potřeba ho relativně často prát, jinak je pak takový umaštěný a ulepený... no prostě fujtajbl.
Cena: 239 KčHakuro H77Slouží ke ztrácení hranic mezi jednotlivými stíny. Já ho ale dost dobře používám i pro nanášení rozjasňovače pod obočí nebo na lícní kosti. Stoprocentně patří mezi štětce, které nesmí chybět v žádné výbavě. Není nic horšího než ostrá hranice stínu, nedejbože ostré hranice více stínů navrstvených jeden na druhém. Odpustitelné jen při nějakém vkusném designovém úmyslu.
Tomuhle krasavci nemám naprosto co vytknout. Skvělá hustota. Štětiny drží přesně jak mají. Dokáže rozmazat i stín pod spodním víčkem. Navíc, z fotek to asi nebude moc patrné, ale je lehce zašpičatělý, můžete s ním tedy nanést (s trochou cviku) stín do ohybu vička a nebudete mít pak tolik práce se ztrácením, jako při nanášení "pencil brushem" a následném rozmazávání.
Cena: 125 Kč, přírodní štětiny.Hakuro H70Slouží k nanášení práškových očních stínů. Není o čem diskutovat, tenhle typ štětce musí mít doma každý. A to v minimálním počtu dvou kusů - jeden pro světlé stíny, druhý pro tmavé (aby nebylo potřeba je neustále čistit). 
Tenhle štětec mi neuvěřitelně vyhovuje délkou štětin. Dost podobných exemplářů dalších značek má totiž štětiny delší a ne takhle husté. Tímhle naberete stín ve velkém množství a nemusíte ho "natírat", ale spíše ho vklepete.
Opět nemám co vytknout, za tu cenu nepřekonatelný.
Cena 119 Kč, přírodní štětiny.Hakuro H78Štětec slouží k vykreslení detailů oka stínem. Hodí se například pro nanesení stínu pod spodní víčko, vykreslení záhybu oka, či vytažení ostřejší hranice stínu vedle horního víčka pro takzvaný "kočičí look".
Tenhle štětec není nezbytně nutný, dá se nahradit i jinými typy štětců, nicméně účel, pro který je určený, zvládá naprosto bravurně a ušetříte si díky němu dost času a práce. 
Ani u tohohle posledního jedince nemám co vytknout. Popravdě bych se ale vůbec nezlobila, kdyby byl štětec o kousek širší a delší (myšlena ta část se štětinami), nicméně, co jsem si vybrala, to mám :-)
Cena: 125 Kč, přírodní štětiny.Pozn.: Kdo hledá vhodný produkt pro mytí štětců - doporučuji mycí emulzi Sebamed. Neobsahuje tenzidy, tudíž nevysušuje, což je dobré hlavně pro štětce z přírodních štětin. Cena sice není úplně zanedbatelná (kolem 180 Kč za 200ml), nicméně vám vydrží opravdu opravdu dlouho. Koupit se dá běžně v drogérii nebo na internetu (tam si ale připočtěte navíc poštovné).


A jaké jsou vaše "nepostradatelné" štětce? Mě se například moc líbí sada na oči, kterou nedávno vydala Petra Lovelyhair. Hlavně to pouzdro vypadá neuvěřitelně prakticky :-)Žádné komentáře

Děkuji za všechny komentáře! Není pro autora lepší odměny, než vidět odezvu čtenářů.
Pozn.: Komentáře obsahující pozvánku do soutěže budou mazány. Je to jediné pravidlo, tak ho prosím respektujte.