Osvěžující tělový peeling pro suchary a citlivky

21. 5. 2014

Jakožto ekzematik se s jakýmkoli peelingem moc nekamarádím. Každý pokus o obnovení přátelství končil nehezkou vyrážkou nebo otravným podrážděním. Obecně, když slyším peeling, představím si velké ostnaté kousky čehosi, utopené v čemsi s obrovským obsahem alkoholu, co vám má ve finále sedřít kůži z kostí... Dobrá, vím že to je trochu přehnané tvrzení, ale já to jako ekzematik s přesušenou a extra citlivou pokožkou dost obdobně vnímám :-)

V podstatě u mě výběr kosmetiky vypadá následovně:

1. Vytáhnu produkt z regálu.
2. Mrknu na složení.
3. Aqua, alcohol... vracím do regálu.
4. Opakuji 1. a 2.
5. Aqua, gylcerin, alcohol.. vracím do regálu.
6. Opakuji 1. a 2.
7. Aqua, glycine soja oil, alcohol... vracím do regálu.
8. Prokousávám se produkty, dokud nenajdu nějaký, co má alkohol nejblíže na desátém místě složení.
9. K úlevě všech zúčastněných kupuji produkt a konečně odcházím.

A přesně takhle jsem jednou narazila na tenhle úžasný sprchový peeling, který nejen, že alkohol obsahuje spíše symbolicky, ale navíc má extra šetrné mini-peeling-kuličky a ještě skvěle hydratuje, osvěží a provoní kůži.


No a protože je konzistence gelovitá, budu ho v článku dále prostě a jednoduše nazývat gel. 

Gel nádherně voní. Jako čerstvě vymačkané citróny s lehkým rozmarýnovým podtónem. Ba co víc, vůně se na kůži dokonce i nějakou tu chvíli udrží. 

Už při smývání gelu cítíte, že na kůži zůstává jemný film, díky kterému bude kůže hydratovaná a jemná. Peelingové kuličky jsou drobounké a jemné a spíše než peelingovými bych je nazvala masážními.

Pleť opravdu osvěží. Je to jako když si v parném dnu dáte vychlazenou vodu s citrónem. Avšak nad "proticelulitidním" tvrzením přivřu oko a budu dělat, jako by tam nebylo... všichni totiž víme, jak to s takovými gely proti celulitidě chodí, že ano.
Popravdě se divím, že jsem si gelu nevšimla dříve, protože je to opravdu super produkt za relativně přívětivou cenu - cca 80 Kč za 150 ml.

Konečně jsem tedy našla šetrný peeling, který nevysušuje, nedráždí, hydratuje, krásně voní a osvěží v parných letních dnech!


2 komentáře:

Děkuji za všechny komentáře! Není pro autora lepší odměny, než vidět odezvu čtenářů.
Pozn.: Komentáře obsahující pozvánku do soutěže budou mazány. Je to jediné pravidlo, tak ho prosím respektujte.