Pár tipů na nude oční stíny pro chladné typy

15. 8. 2014

V nedávném článku jsme se seznámili s paletkou In the Nude od W7, kterou jsem mimo jiné popsala, jako vhodnou pro chladnější typy. Dnes bych vám ráda ukázala pár dalších kousků přirozených barev, které byste mohli najít v mé sbírce. A jako bonus přihodím pár tipů na nanášení :-)


Při výběru přirozených stínů se držím toho, aby byly barvy tónovány do šedé nebo fialové nebo měly chladný shimmer. Vyhýbám se zemitým barvám, tudíž všemu tónovanému do červené, zelené nebo žluté. Díky těmhle mrškám totiž vypadá moje pleť za a) žlutě, za b) opuchle a navíc zanikne, jinak vcelku výrazná, šedo-modro-zelená barva mých očí.

Z následující fotky bych chtěla vyzdvihnout především CT v odstínu Taupe (uprostřed), který je naprosto super a naprosto univerzální. Dá se použít jako podklad, jako matná kontura oka, můžete s ním udělat linku nebo použít rovnou na celé víčko a pořád bude vypadat přirozeně. Jo a navíc je taky voděodolný, takže fajn, když si jdete zaplavat, chcete vypadat hezky, ale zároveň nechcete, aby si všichni okolo říkali: "proč se ta kráva maluje, když leze do vody" :-)
Za zmínku jistě stojí i stín GS (vpravo), který má skvělou výdrž a krásný sametový finiš. Catrice (vlevo), jsem si pořídila především proto, že světlých přirozených stínů s chladnějším tónem je pomálu, většinou narazíte spíše na tmavší zástupce.

zleva:
 Catrice Absolute Eye Colour 680 Shade of Grey,
Maybelline Color Tattoo 40 Permanent Taupe,
Gabriella Salvete Eyeshadow 02

zleva:
 Catrice Absolute Eye Colour 680 Shade of Grey,
Maybelline Color Tattoo 40 Permanent Taupe,
Gabriella Salvete Eyeshadow 02

Popravdě jsem si nebyla tak úplně jistá, jestli je vhodné zařadit mauve odstín od Catrice, a to hned ze dvou důvodů - že se již nedá koupit a protože to není typický nude odstín. Nicméně je fajn například na zahuštění řas linkou (v případě, že se, stejně jako já, nekamarádíte s černou) nebo jako tmavší stín to vnějšího koutku oka. Že už se nevyrábí celá tato řada Made To Stay je vcelku škoda, stín má totiž neuvěřitelně příjemnou máslovo-gelovou konzistenci. Takové malé blaho pro oční víčka :-)
Oční stín od LilyLolo je "živý" důkaz toho, že i přírodní kosmetika dokáže vyrobit chladné přirozené barvy (zdravím Alverde). Kvalita není, v porovnání s ostatními dnes zmiňovanými, nějak dechberoucí, ale svému účelu poslouží. Hlavně jsou oba stíny matné, což se také moc často v chladném odvětví nevidí.
Poslední zástupce, Catrice, se už úplně nevyplatí používat jako stín na celé víčko (na to se fakt už docela dost leskne), ale mohla bych ho doporučit, jako naprosto dokonalý rozjasňovač, pro tlumené typy. Díky střibřitému shimmeru ale není k zahození ani pro typy chladné.

zleva:
Catrice Made To Stay 070 Mauvie Star
LilyLolo  Pressed Eye Shadow Duo Chic Nudes
Catrice Intensif' Eye Wet & Dry Shadow 050 Lunch At Tiffany's

zleva:
Catrice Made To Stay 070 Mauvie Star
LilyLolo  Pressed Eye Shadow Duo Chic Nudes
Catrice Intensif' Eye Wet & Dry Shadow 050 Lunch At Tiffany's

A nakonec slibované návody na nanesení stínů. Myslím, že z obrázku budou techniky dost jasně patrné. Světlý stín, středně tmavý stín a tmavý stín, s tím, že horní kontury by měly být matné a pak pořádně rozblendit :-)Při nanášení si dejte pozor na protahování stínů v obou koutcích a respektujte, prosím, tvar svého oka. Pokud má oko spíše kulatý tvar (Zooey Deschanel), nedoporučuji zvýrazňovat a protahovat koutky tolik, jako v případě, že mají oči podlouhlejší tvar (Kristen Stewart). Kulatý tvar očí podtrhne zvýraznění středu očních víček a především spodní linka. 
Výše uvedené rozmístění stínů je aplikovatelné na všechny tvary očí, měnit se zde bude jen úhel protažení v koutcích, přičemž by stíny (linky) měly na vrchním víčku simulovat pokračování spodního víčka. Jinak řečeno, u kulatých očí zalomit spíše nahoru, u protáhlých spíše do strany. 

zdroj: Kristen Stewart, Zooey Deschanel


Kdyby jste měli tipy na své vlastní oblíbence mezi chladnými nude stíny, sem s nimi! Já osobně si zrovna brousím zuby na monostín Yves Rocher v odstínu Taupe rose.2 komentáře:

Děkuji za všechny komentáře! Není pro autora lepší odměny, než vidět odezvu čtenářů.
Pozn.: Komentáře obsahující pozvánku do soutěže budou mazány. Je to jediné pravidlo, tak ho prosím respektujte.

 1. Tak já mám oči kulatý a je pravda, že stíny moc neprotahuju, necítím se v tom a přijde mi hezčí, když jsou jen na víčku nebo max lehce přes.
  Beauty of pink

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel ne všichni to ale chápu a při honbě za kočičím lookem pak vznikají různé optické deformace :-)

   Vymazat